Останні новини

В ДП «Львіввугілля» пройшла прес-конференція генерального директора та профспілкових лідерів

В ДП «Львіввугілля» пройшла прес-конференція генерального директора держпідприємства Андрія Дяченка та профспілкових лідерів. В її ході були підбиті підсумки 2016 року, з якими здобутками гірники зустрічають 2017 рік, які перспективи вугільної галузі Львівщини у наступному році.

Січень 2016 року шахтарі Прибужжя розпочали акціями протесту, адже в державному бюджеті на було передбачена державна підтримка, незрозумілою була ситуація із виплатою зарплати. Станом на початок року заборгованість перед працівниками становила 78 мільйонів гривень, на сьогодні – 16 мільйонів гривень. Також протягом року виникали проблеми із реалізацією вугілля та із вуглевидобутком. Про це в ході прес-конференції розповів генеральний директор ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко. Він звернув увагу присутніх, що починався цей рік доволі складно, проте на сьогодні можна констатувати, що більшість проблем були вирішені.

По перше – ситуація із боргами по зарплаті. Вони не тільки суттєво зменшились, а також зросли тарифні ставки і оклади враховуючи підняття мінімальної зарплати. Ще одним досягненням 2016 року стало підняття ціни на вугілля і зараз 1 тонна становить 1 тисячу 370 гривень, попередня була – 1 тисяча 170 гривень.

На сьогодні на підприємствах ДП працює 8 тисяч 600 працівників, на початок року їх було 9 тисяч 640. Скорочення відбулось за рахунок оптимізації по апаратах управліннь і за рахунок передачі на баланс Червонограда установ соцсфери. Це дитячі садочки, гуртожитки і до кінця року також буде передано спорткомплекс «Шахтар». Це теж зніме додаткове фінансове навантаження, яке щороку становили 40-45 мільйонів гривень. У планах на 2017 рік – збереження вуглевидобутку на рівні 1 млн 440 тисяч тон, введення в дію 11 нових лав.