Останні новини

Напередодні Нового року на котельні центральної районної лікарні запустили два потужних твердопаливних котла

Напередодні нового року на котельні Сокальської ЦРЛ запустили два потужних твердопаливних котла. Даний проект реалізований компанією «Енергетична ефективність України», яка вже кілька років працює на теренах району. За її інвестування на Сокальщині створено 8 об’єктів, що наглядним чином показують можливості українського бізнесу і виробників впливати на енергетичну незалежність. Один із таких об’єктів вже ефективно протягом року працює в селі Острів.

За словами співвласника підприємства Генадія Кащенка, вже зараз можна робити певні висновки з ефективності, з одного боку – вкладання коштів, тобто інвестиції, а з другої – їх економія, зокрема в бюджетній сфері. І, якщо ще згадати про політичне підґрунтя проблеми України – її енергетичну незалежність – то дані проекти є ефективним втілення політики відмови від російського газу з його заміною на тверде паливо.

В котлах, які встановлені в районній центральній лікарні, будуть використовуватись як пальне – енергетичні гранули – або ж пелети. Інвестори заявляють, що дана технологія дозволить значною мірою економити кошти на блакитному паливі, а також собівартості тепла. Як зазначив у спілкуванні із нашим кореспондентом один із власників компанії, у виробництво тепла вкладені суто їх кошти, даний проект є комерційний.

Якщо говорити суто технологічною мовою, то на невеликій території котельні Сокальської ЦРЛ, яка надана в оренду, розташовано два котла, сукупною потужністю 2 мегаВата. Це продукція українського виробника – Коростенського заводу теплотехнічного обладнання. За даними спеціалістів, даний об’єкт є одним із найпотужніших на теренах Львівщини. Отже, вже з 1 січня – котельня запрацює на повну потужність і подаватиме тепло в приміщення Сокальської районної лікарні та поліклініку.

Спілкуючись про енергетичну політику в державі та на Сокальщині зокрема, Генадій Кащенко розповів про цілу програму ефективного використання енергії, яку ще кілька років тому було представлено на конференції в Сокалі. Зараз її пропонують повністю реалізувати в нашому районі. Отже, після незначних приготувань, присутнім на невеликій урочистості представникам влади району та ЗМІ показали, як працює котел, розповіли і про його ефективність.

Як зазначають представники інвестора, питання енергоефективності зараз напряму залежить і від представників влади на місцях – окрім власне заохочення представників капіталу вкладати кошти саме в цю громаду, підтримка інвестора, на місцеві ради тепер покладена функція визначення вартості енергоносія. Як відомо, на сесії районної ради нещодавно було прийняте рішення щодо встановлення тарифу на теплову енергію в Сокальському районі. Згідно із цим рішенням, вартість 1 гікокалорії зараз складає 1 320 грн. Ця ціна є меншою за вартість тепла, яку продукує, скажімо, КП «Сокальтеплокомуненерго». Отже, співвласник компанії «Енергетична ефективність України» Генадій Кащенко, користуючись нагодою подякував голові і депутатам Сокальської районної ради за рішення, яке дало можливість запустити котельню.

В свою чергу голова Сокальської райради поділився інформацією про проблеми, з якими інвестори стикнулись в часі проходження процедур участі в тендерах. Ці проблеми не похитнули бажання компанії «Енергетична ефективність України» вкладати кошти на Сокальщині, адже у інвестора є ще декілька об’єктів – це котельні в Сокальській школі №2 і у смт Жвирка. Зупинився на питаннях визначення тарифу на енергоносії та перспектив економії бюджетних коштів. Крім того, за словами Миколи Паська інвестор на інших об’єктах взяв на себе певні соціальні зобов’язання – по одному – це заміна теплотраси, по іншому – це заміна обладнання для прання в центральній районній лікарні на майже 80 тисяч грн. Зараз ще стоїть питання по облаштуванню парогенератора для санобробки і дезінфекції майна, це вкладення додаткових 100 тисяч грн.

Як  зазначив голова Сокальської районної ради влада таким інвесторам повинна всіляко допомагати і підтримувати, надавати можливість для втілення проектів, які впливають на ефективне використання ресурсів, економію коштів та унезалежнюють державу від російського газу.

З початку нового року на Сокальщині будуть запущені 8 об’єктів, які обслуговує компанія «Енергетична ефективність України». Це котельні в Сокальській школі №2, у терапевтичному відділенні районної лікарні в Сокалі, а також в селищі Жвирка та місті Великі Мости, де також використовуються твердопаливні котли, як і у Сокальській ЦРЛ, тільки менші за потужністю.

В цілому ж, за планами інвесторів, на повну потужність усі вони запрацюють вже з 1 лютого 2017 року. А перші проміжні підсумки їх ефективності і ощадності можна буде підбити по закінченню опалювального сезону 2016-2017 років.