Останні новини

Голова Сокальської районної ради звітував перед депутатами

У п’ятницю, 23 грудня пройшла 15 позачергова сесія Сокальської районої ради. На розгляд депутатів винесені наступні питання: звіт голови районної ради про діяльність  за 2016 рік; затвердження загально районної Програми соціального напрямку. Кошторис видатків на утримання Сокальської районної ради Львівської області та її виконавчого апарату на 2017 рік. Районний бюджет Сокальського району на 2017 рік. Про затвердження нормативно-грошових оцінок земельних ділянок. На завершення – розгляд запитів, звернень депутатів Сокальської районної ради та відповідей на них.

Традиційно на початку сесії депутати привітали своїх колег, які нещодавно відсвяткували уродини. Далі, після затвердження порядку денного Микола Пасько звітував про діяльність районної ради за 2016 рік. За допомогою слайдів він повідомив, що за перший рік роботи було проведено 15 сесій, 23 пленарних засідання, прийнято 213 рішень, 32 районні програми і 24 звернення. Серед постійних депутатських комісії найбільше роботи припало на комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій.

Далі голова розповів як втілюється в життя нова вимога закону про електронні петиції. На сайті є відповідний розділ, а районна рада прийняла відповідне положення про роботу з петиціями. Наразі було зареєстровано лише 6 петицій і найбільше набрала підтримку: про затвердження комплексної районної програми підтримки учасникам АТО -20. Проте, щоб ця пропозиція була винесена на розгляд сесії районної ради, згідно з прийнятим положенням вона повинна набрати 700 голосів. Тому Микола Пасько і запропонував депутатам ще раз повернутись до цього питання і в майбутньому внести зміни до положення і зменшити цей поріг.

Далі йшлось про міжнародне співробітництво. Голова райради повідомив, що у четвер, 22 грудня підписав разом із польськими та білоруськими партнерами підписав три міжнародні угоди щодо участі в конкурсах в рамках співробітництва програми Польща- Білорусь- Україна. Напрямки: медицина, ремонт доріг, служба з надзвичайних ситуацій.  Водночас в планах районної ради 27 та 28 грудня  підписання ще двох угод з іншими партнерами. Один із Замойським повітом щодо ремонту доріг та з Підляським воєводством  про вирішення туристично-екологічних проблем басейну річки Західний Буг.

Це лише перший крок для участі в міжнародній програмі «Польща-Білорусь-Україна». В подальшому ці пропозиції подаються для оцінки міжнародним експертам і лише при схвалення починаються підготовка усі необхідних документів. За словами Миколи Паська необхідно більш активно працювати в цьому напрямку всім галузям району. Участь в таких проектах дає можливість залучити кошти в район та вирішити багато проблем.

Цього року на різні соціальні об’єкти району з бюджетів різних рівнів виділено 65 мільйонів гривень. З них 22 млн.239 тисяч гривень це кошти районного бюджету. По обласній програмі реалізації мікропроектів у 2016 році Сокальський район виграв 83 мікропроекти, які фінансувались із 5 різних джерел. Найбільше коштів дав район 42%, далі область – 39% 11% – місцеві бюджети, 7%- кошти громади і 1% спонсори.

В результаті звіт голови був затверджений і робота районної ради визнана задовільною.