Останні новини

В районі фіксується ріст захворюваності на ГРВІ

В Україні зафіксований ще один летальний випадок внаслідок захворювання грипом – чотирирічна дитина померла у Львівській області минулого тижня. Про це повідомляється в інформаційному бюлетені Центру грипу та ГРВІ Українського центру з контролю і моніторингу захворювань. Всього з початку епідсезону в Україні зареєстровано п’ять смертей унаслідок захворювання грипом. Зараз у 17 областях України і Києві перевищено епідемічний поріг.

На Сокальщині за сотанні два тижні реєструється зростання кількості хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції. Про це радіо «Сокаль» повідомив лікар-інфекціоніст СЦРЛ Ярослав Ворона. За його даними, у перший тиждень грудня на наших теренах було зафіксовано 519 хворих на ГРВІ. З них 299 – це діти до 17 років. Вже наступного тижня з 9 по 15 грудня – 694 хворих на ГРВІ і серед них 368 дітей. Гостра вірусна інфекція — серйозне захворювання, що перешкоджає нормальному диханню. Захворювання починається як вірусна інфекція і якщо її не лікувати, то вона може поширитися по всій респіраторній системі організму.

Не існує однозначного лікування при ГРВІ. Схему лікування призначає лікар, виходячи із симптомів, які виявлені при огляді. Не слід займатися самолікуванням, потрібно завжди звертатися до лікаря. Основне правило лікування ГРВІ — сидіти вдома і дотримуватися постільного режиму, інакше можуть початися ускладнення.

На жаль, універсальних засобів для захисту від будь-якого вірусного захворювання не існує. Проте існує ціла низка заходів, здатних зменшити ризик розвитку захворювання. Самим природним способом підвищення захисних сил організму є дотримання правил здорового способу життя, що полягає у повноцінному нічному сні, збалансованості харчування, достатньої фізичної активності, уникнення стресових ситуацій.