Останні новини

14 грудня – ми вшановуємо пам’ять учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 14 грудня ми вшановуємо учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначаємо з 2006 року. За роки, що минули ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення величезного комплексу проблем. Незмінним залишається лише одне – найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС.

Радіо «Сокаль» поспілкувалося з головою громадської організації «Союз Чорнобиль Сокальщини» Романом Богуном. Він розповів, що їхня організація на наших теренах розпочала роботу з 2011 року. В ній налічується 160 інвалідів-ліквідаторів 1 та 2 категорій.

Водночас, за інформацією управління соціального захисту населення Сокальської РДА станом на сьогодні у них на обліку перебуває 236 осіб постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС в тому числі 113 ліквідаторів. Кількість осіб, які постраждали від аварії на атомній станції налічує: 1 категорії – 25 осіб. До 2 категорії належать 87 осіб, серед них 77 учасників та десятеро потерпілих і 3 категорії – 64 особи в тому числі 13 ліквідаторів та 51 – потерпілий. Окрім того, як зазначили в управлінні соцзахисту населення на обліку перебуває 4 вдови ліквідаторів та 56 дітей.

Їхній подвиг неможливо переоцінити – як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла.