Останні новини

Депутати збільшили фінансову підтримку державних шахт на ₴1 мільярд

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект, згідно з яким у державному бюджеті 2017 року фінансову підтримку державних вугільних шахт на покриття собівартості видобутку вугілля збільшено на 1 мільярд і вона становить 1,25 мільярда грн. Як зазначається, за ухвалення законопроекту №4744 «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» у першому читанні проголосували 244 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

«Цей законопроект передбачає виділення 1 мільярда гривень, які, зокрема, дозволять врегулювати питання щодо зарплати шахтарів», – заявив автор документа народний депутат Михайло Бондар. Також депутат повідомив, що джерелом фінансування стануть невикористані гроші місцевих бюджетів тимчасово окупованих територій. Слід зазначити, що у проекті бюджету на 2017 рік Кабінет міністрів планує направити ₴1,8 мільярда на фінансування вугільної галузі України, а саме на реструктуризацію шахт і підтримку шахтарів. За даними Міненерговугілля, станом на 1 листопада 2016 року заборгованість по зарплаті у вугільній галузі становила ₴661,1 мільйона.

Нагадаємо, що у четвер, 8 грудня вугільники Прибужжя взяли участь у всеукраїнській акції профспілок, проти соціально-економічної політики уряду. В тому числі були підняті питання щодо невиплати зарплат шахтарям, передбачення держпідтримки вугільної галузі в державному бюджеті на 2017 рік. Також цього дня голова Львівської терради вугільників   Олег Турчин разом з головами шахтних первинних організацій взяли участь в засіданні фракції «Самопоміч» у Верховній Раді, яке проводила перший заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд за участю народних депутатів Михайла Бондара, Олега Мусія, заступника міністра енергетики та вугільної промисловості України Анатолія Корзуна.

Говорили про перспективи розвитку ДП «Львіввугілля» та вугільної галузі в цілому. Вислухавши усі пропозиції щодо розвитку держпідприємства присутні народні депутати вирішили спільно з профспілкою вугільників та представниками профільного міністерства провести робочу зустріч в одному із шахтарських міст: в Червонограді або в Нововолинську, де заслухати усі проблемні питання які накопичувалися протягом останніх років на вугільних підприємствах, напрацювати шляхи їх вирішення та розробити проект положення розвитку вугільної галузі.