Останні новини

Вугільники Прибужжя мітингували в Києві

8 грудня в Києві пройшла всеукраїнська акція профспілок з вимогою недопущення зниження рівня життя та посилення соціального захисту працівників та інших громадян. Зранку в столиці  представники профспілок зібралися на Майдані Незалежності і рушили колоною до Кабінету міністрів. Друга колона рухається від Площі Слави до Верховної Ради України на мітинг, що розпочався о 10 год. на Площі Конституції біля будівлі Ради. Хода приурочена до Всеукраїнської акції профспілок під назвою “Профспілки вимагають гідного життя для людей”.

Вугільна Львівщина представлена на акції делегацією від львівської територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості України, на чолі із головою Олег Турчиним, головами первинних профспілок шахт, представниками гірничих колективів.

Учасники акції вимагали  від парламентаріїв до прийняття бюджету скасувати низку законопроектів, які, на їх переконання, погіршують соціальні стандарти життя українців, і врахувати у Держбюджеті видатки на реалізацію державних соціальних гарантій та недопущення зниження рівня життя населення. Всі ці вимоги прописані у резолюції профспілок, яку передали народним обранцям.

Також мають свої вимоги до народних обранців і гірники. Це соціальних захист та  виділення коштів на держпідтримку  у 2016 році і збільшення фінансування вугільної галузі у 2017 році.

Зазначимо, що кабінет міністрів у проекті бюджету на 2017 рік планує спрямувати 1,8 млрд грн на фінансування вугільної галузі України, а саме 800 мільйонів  на реструктуризацію шахт і підтримку гірників – 1 мільярд. Проте шахтарів вважають що цих коштів не буде достатньо і тому й приїхали до Києва.

Додамо, що всеукраїнська акція профспілок проходила 1 день. В її ході вугільники планують також зустрітись із заступником голови Верховної ради України Оксаною Сироїд.