Останні новини

3 грудня щорічно відзначається міжнародний день людей з інвалідністю

З 1992 року в усьому світі щорічно 3 грудня відзначається міжнародний день людей з інвалідністю. Тема міжнародного дня цього року – «Досягнення 17 цілей для майбутнього» і вона визначає роль цих цілей у створенні більш відкритого і справедливого світу для людей з обмеженими можливостями. ООН закликає всіх долучитися до вирішення нагальних питань щодо неповносправних.

В Україні також розпочалась робота із встановлення цілей сталого розвитку на 2016-2030 роки, яка передбачає забезпечення інвалідів повною та продуктивною зайнятістю і гідною працею та оплатою. Адже для більшості людей з обмеженими можливостями можливість спілкуватись, і в повній мірі брати участь в життя суспільства залишається недосяжною розкішшю. В Україні налічується близько 3 мільйонів інвалідів, а в сокальському районі є 5 тисяч 933 людини з обмеженими можливостями, з них – 493 дитини. Вже 19 років на Сокальщині діє районна асоціація інвалідів, яка об’єднує та допомагає людям з обмеженими можливостями самореалізуватися.

Діяльність Сокальської районної асоціації інвалідів зосереджена на сприянні набуття нових навичок і покращення матеріального становища людей з інвалідністю, створення умов для їх фізичного, психологічного і розумового розвитку. Для реалізації цих цілей колектив Сокальської асоціації реалізував і продовжує втілювати в життя низку проектів. Серед них новий проект, який почав реалізовуватися в листопаді за підтримки Європейського Союзу, в партнерстві із українськми незалежним центром політичних досліджень та Спілкою Робітничих Самаритян Грузія.

Переймаючись буденними проблемами ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я і не тільки у день 3 грудня, а й протягом цілого року, не забувати про те, що поруч з нами живуть інваліди і вони потребують допомоги і уваги. На щастя є і в Сокальському районі люди, волонтери, організації, спонсори, які допомагають людям із обмеженими можливостями.  Сподіваємось, що кожен мешканець Сокальщини також не забуватиме про людей з особливими потребами й по — можливості, допомагатиме їм.