Останні новини

Делегація Сокальщини побувала в Остроленці Республіка Польща

Днями голова Сокальської РДА Олег Пелих та виконавчий директор Асоціації рад Сокальщини Віктор Притулко у складі української делегації на запрошення старости повіту Станіслава Кубла відвідали місто Остроленка.

В ході дводенної робочої поїзди вони також взяли участь у святкуванні 20-тиріччя етнічної групи курпів. Їх назва походить з XVIII-го століття, коли «людей з пущі» почали називати курпами в зв’язку з плетеними з лика личаками, які вони носили на той час. Місцина славиться великою кількістю лісів. Регіон перетинають численні річки, головна з яких – річка Нарва.

Під час святкування голові Сокальської РДА Олегові Пелиху, як очільнику делегації з України було вручено пам’ятну медаль з нагоди 20-тиліття Курпівської общини. Звертаючись до них він наголосив, що де дуже добре, що вони до сьогодні зберігають та цінують свої традиції та свою етнічну культуру. В свою чергу староста повіту Остроленка Станіслав Кубла подякував делегаціям з якими понад 15 років вони тісно співпрацюють.

Далі відбувся урочистий концерт за участі місцевих колективів, були представлені театральні сценки з життя курпів, також сокальська та литовська делегації спробували себе у народних танцях та почули спів курпівського діалекту.

Наступного дня для україно-литовської делегацій віце-староста Остролецького повіту Крижтоф Пажиховський організував екскурсії в ході яких ми оглянули спортивний заклад в якому навчається більше 300 дітей, один з найбільших заводів Польщі на якому працює 1 тисяча 300 робітників. Також оглянула «Країну Курпів».

На завершення візиту голова Сокальської РДА Олег Пелих розповів в інтерв’ю радіо «Сокаль» про мету приїзду, поділився своїми враженнями від робочої поїздки та святкування, а ще зазначив, що польська сторона гостинно поставилася до української делегації.

Водночас, виконавчий директор Асоціації рад Сокальщини Віктор Притулко розповів, про те, що він почерпнув від цієї поїздки.