Останні новини

Сокальчан запрошують пройти безкоштовне тестування на ВІЛ

До відзначення 1 грудня Всесвітнього дня солідарності з ВІЛ-інфікованими людьми, на теренах Львівщини проводиться обласна інформаційно-просвітницька компанія «Не Дай СНІДу Шанс», спрямована на пропагування відповідальної поведінки людини у суспільстві. Як і кожного року вона проходить під гаслом «Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест в кабінеті «Довіри».

Як повідомив радіо «Сокаль» лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» Ярослав Ворона, Україна займає одне з перших місць в Європі щодо темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції. За 10 місяців цього року в Україні, за даними українського центру контролю за соціально-небезпечними хворобами, зареєстровано 13 тис 381 новий випадок захворювання на ВІЛ, з них  – 2 тис 349 дітей. Не оминуло ця біда Львівщину і зокрема, Сокальський район.  Загалом, з 2001 року, коли у нас був виявлений перший ВІЛ-інфікований, на наших теренах було зареєстровано 70 хворих. У 2016 році вперше виявлених – 5 чоловік, і на сьогодні, на обліку перебуває 12 осіб.

У регіоні епідемія ВІЛ/СНІДу поширена нерівномірно. Досі є адміністративні території, де показник поширеності  ВІЛ-інфекції перевищує середній по області більше ніж удвічі: Борислав, Червоноград, Стрий. Така ситуація складається через те, що це – міста-лідери регіону з ін’єкційного вживання наркотиків.

ВІЛ – це захворювання на все життя. Якщо його не лікувати, захворювання буде прогресувати і з часом перейде в СНІД. Спочатку ви навіть можете нормально себе почувати, але якщо ВІЛ не лікувати, він врешті-решт зруйнує імунну систему, що призведе до розвитку важких захворювань і смерті. А ранній початок лікування допомагає людям з ВІЛ жити довше і краще. Тому з метою підвищення обізнаності про ВІЛ серед населення та популяризації відповідальної поведінки, медики і закликають людей добровільно проконсультуватись і пройти тестування на ВІЛ. Зробити це можна в Сокальській поліклініці, в кабінеті «Довіра» безкоштовно і анонімно.