Останні новини

В ДП «Львівугілля» розглянули результати планової перевірки стану охорони праці

В ДП «Львівугілля» відбулося засідання спільної технічної наради за результатами планової перевірки стану охорони праці, що тривала з 31 жовтня по 18 листопада цього року. На початку наради генеральний директор держпідприємства Андрій Дяченко зазначив, що два роки тривав мораторій на інспекторські перевірки вугільних  шахт, і підсумки цієї перевірки – це екзамен для адміністрації шахт: чи здатні інженерно-технічні працівники утримувати рівень безпеки праці на належному рівні.

Заступник начальника ГУ Держпраці Андрій Стецько розповів про проведену перевірку, а детальний аналіз виявлених порушень провів  начальник відділу нагляду у вугільної промисловості Володимир Осадця. Отже, загалом виявлено 1944 порушення, майже половина – у плані порушення  загальних правил, термінів проведення інструктажів ,ведення документації, відсутності або невчасності експертних оцінок. 293 порушення виявлені при веденні гірничих робіт, є недоліки у системі колективного захисту працівників. До відповідальності притягнуто 142 особи.

Головні державні інспектори Василь Марцинюк, Наталія Зла, Іван Гуль, Євген Сметанюк, Григорій Фургало проаналізували порушення по напрямах та відзначили зразкові у плані забезпечення норм і вимог охорони праці такі виробничі підрозділи,як обидві дільниці підготовчих робіт шахти «Великомостівська», дільниця шахтного транспорту шахти «Відродження» та дільниця конвеєрного транспорту шахти «Червоноградська». Начальник  відділу гігієни праці Галина Новачук детально зупинилася на необхідності профілактики профзахворювань, адже за 10 місяців 2016 року  з підозрою на профзахворювання звернулися 179 працівників відокремлених підрозділів ДП «Львіввугілля».

Керівники шахт, на яких допущено ріст виробничого травматизму:  «Межирічанська» -Ігор Крокош, «Лісова»- Ігор Дзік та «Відродження» – Павло Овчінніков розповіли присутнім, що по підсумках перевірки йде активна робота з усунення причин порушення техніки безпеки організаційного та технічного характеру.  Перший керівник ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко підсумував, що виявлені інспекторами порушення організаційного характеру будуть усунуті в найближчі терміни. Щодо забезпечення працівників ЗІЗ, то  з початку 2016 року на їх закупівлю виділено на 5 млн грн більше, ніж за аналогічний період 2015 року.